Redüktör, bir dönme hareketinin devir-tork oranını dişliler yardımıyla değiştiren dişli kutusudur.

Redüktörün bağlanacak olduğu çalışma ortamına, günlük start-stop miktarına, çalışma süresine, makinadan gelecek yükün hangi yük sınıfı içerisinde olduğu belirlenmelidir. Belirlenen bu değerlere göre redüktörün ortamdaki çevre sıcaklığına ve redüktör mili üzerine gelebilecek radyal ve eksenel yüklere bağlı olarak redüktör seçimi yapılmalıdır. Son olarak redüktörün bağlanacak olduğu montaj pozisyonu belirlenmelidir.

Servis faktörü; redüktörün maruz kaldığı çalışma şartlarına göre farklılık gösteren emniyet katsayısıdır. Servis faktörü makinenin günlük çalışma saati, çalışan makinedeki yük tipi, saatteki start-stop sıklığı, redüktör tahrik tipine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Ürün seçiminde servis faktörü 1in altında olan ürünler seçilmemelidir. Firmamız ürün seçiminde servis faktörü 1in altındaki ürünleri önermemektedir.

Taleplerin teknik olarak değerlendirmesi sonucunda, mümkün olan her türlü özelleştirme redüktörlerimizde yapılabilmektedir.

Teknik dokümanlara internet sitemizde bulunan "Teknik Dokümanlar" sekmesinden ulaşabilirsiniz. Özel talepleriniz için Ürün Yönetimi ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bayi olmak için gerekli koşulların ve değerlendirmelerin yapılabilmesi için bize ulaşabilir ve ilgili birimler ile görüşme talep edebilirsiniz.

Garanti kapsamı için ürünler ile birlikte sevk edilen garanti belgesi olmalıdır. Ürünlerin garanti süresi 2 yıldır. Ürün işleme alma belgesi ile birlikte garanti süreci başlamaktadır.

Ürün işleme alındı belgesi ile formun doldurulduğu tarih itibari ile garanti süresi başlar. Ürün satışından sonra 3 ay içerisinde işleme alındı belgesi ile tarafımıza ibraz edilmesi zorunludur. Aksi taktirde ürünlerin garanti süresi satış tarihi itibari ile başlatılır.

Dişlilerden veya rulmanlardan kaynaklı bir ses olabilir. Volt Redüktör Servis birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Dişlilerden veya rulmanlardan kaynaklı bir ses olabilir. Volt Redüktör Servis birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Dişlilerde deformasyon, yataklarda aşınma olabilir. Volt Redüktör Servis birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Redüktör aktarımında problem olabilir. Sorun tespiti için ürünün sökülmesi gerekmektedir. Garanti kapsamında olan ürünler için Volt Redüktör Servis birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Gövde, keçeler, kör tapalar veya motor bağlantı flanşından sızıntı olabilir. İlgili parçaların değişimi gerekmektedir. Yedek parça için Volt Redüktör Servis birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Redüktörün montaj pozisyonuna göre havalandırma tapası yanlış konuma takılmış olabilir. Redüktör içerisine konulan yağ miktarı fazla olabilir.

Motor ve redüktör arası aktarımda sorun olabilir. Redüktör ve motor bağlantısı kontrol edilmelidir. Volt Redüktör Servis birimimizden destek alabilirsiniz.

Havalandırma tapasının takılmamasına bağlı olarak ısınma görülebilir. Redüktör içerisindeki yağ özelliğini kaybetmiş olabilir. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra ısınma devam ediyorsa ürün seçimi ve kullanımı hatalı olabilir. Volt Redüktör Servis birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Redüktörlerin yüzey sıcaklığı tiplerine göre maksimum 70 – 80 °C arasındadır. Bu sıcaklıklarda redüktör yüzeyi el değmeyecek kadar sıcaktır. Bu sıcaklıklar normaldir.

Rulman veya rulman yataklarının bozulması, fan kanatlarının kırılması ve motor sargılarında kısa devre olması motorun ısınmasına sebebiyet verebilir. Aşırı akım veya aşırı yüklenme de motorun ısınmasına sebep olabilir. Motor kontrol edilmelidir. Volt Redüktör Servis birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Servis hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için internet sitemizde bulunan "iletişim" sekmesindeki e-mail adresine mail atabilir veya telefon numarası ile Volt Redüktör Servis birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Motorda veya motor sürücüsünde sorun olabilir. Volt Redüktör Servis birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Havalandırma tapası redüktör içerisinde oluşan basıncı dengelemektedir. Havalandırma tapası takılmadığı taktirde redüktörde yağ kaçakları ve ısınma meydana gelecektir. Bu sebeple havalandırma tapasının takılmaması redüktörde zarar meydana getirecektir.

Yedek parça siparişi verebilirsiniz. Sipariş için Volt Redüktör Servis birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bayilerimizin bilgilerine web sitemiz üzerinden ulaşabilir, size en uygun bayimizden ürünlerimizi tedarik edebilirsiniz. Yüksek adetli siparişleriniz ve özel talepleriniz için Ürün Yönetimi ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Montaj pozisyonuna göre ürünlerin havalandırma tapası takılacak yeri ve içerisindeki yağ miktarları değişmektedir. Bu nedenle montaj pozisyonunun belirtilmesi gerekmektedir.

Montaj pozisyonu belirtilmeyen ürünlerde M1 standart montaj pozisyonuna göre üretim gerçekleşmektedir. Farklı bir montaj pozisyonu talebi, sipariş esnasında belirtilmelidir.

Sonsuz dişli redüktörlerde 75 gövdeye kadar sentetik dişli yağı kullanılmaktadır. 75 gövde üstü sonsuz dişli redüktörlerde ve tüm helisel dişli redüktörlerde mineral dişli yağı kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için ürünlere ait kataloglarımızı inceleyebilirsiniz.

Evet, redüktör bakımı olur. Ürünlerin uzun ömürlü ve sorunsuz kullanımı adına belirli periyotlarla kontrolleri yapılmaktır. Bakım talimatına kullanım kılavuzundan ulaşabilir ve detaylar için Volt Redüktör Servis birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ürünlere dış müdahale yapılmamalıdır. Yapılacak değişim veya herhangi bir arıza durumunda Volt Redüktör Servis birimimiz ile iletişime geçmelisiniz.

Ürünlerin çalışma koşullarına göre kullanılan malzemeler değişmektedir. Bu sebeple sipariş esnasında kullanım koşulları da belirtilmesi gerekmektedir.

Gövde kaynaklı, yağ miktarı, dişli aşınması, rulman ve rulman yataklarında aşınmalar, yanlış ürün seçimi gibi birçok sebepten dolayı redüktör titreşimli çalışabilmektedir. Detaylı tespit için Volt Redüktör Servis birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Redüktörün içine konulan yağ sayesinde dişli, rulman ve rulman yataklarında gerçekleşen aşınım minimum seviye indirgenmektedir. Maksimum seviyede performans sağlanması için 2 yılda bir redüktör içerisindeki yağ değiştirilmelidir. Düzenli periyotlarla yağ değiştirilmezse; yağda bozulma olabilir, bozulmaya bağlı olarak dişlilerde, rulmanlarda ve rulman yataklarında aşınmalar meydana gelir ve redüktör çalışamaz hale gelebilir.

Redüktörün günde çalışma sıklığı, rulmana gelen yüklere bağlı olarak rulman ömrü değişmektedir. Detaylı bilgi için Volt Redüktör Servis birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Redüktör tipi, gövde büyüklüğü ve montaj pozisyonuna bağlı olarak redüktör içerisine konulacak yağın miktarı değişmektedir. Detaylı bilgi için ürün kataloglarımızda bulunan yağ miktarı tablolarına bakabilirsiniz.